★★★★★
9.2 na podstawie 6798 opinii Kiyoh

Najczęściej zadawane pytania

Cieszymy się, że możemy Ci pomóc

Oto najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie ma tu odpowiedzi której szukasz, śmiało napisz do nas .


Jak wypowiedzieć umowę z firmą, której nie ma na liście?

Jeśli nie możesz znaleźć firmy, z której chcesz zrezygnować, możesz skorzystać z naszego ogólnego wzoru wypowiedzenia umowy lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod adresem kontakt@contractterminator.pl. Natychmiast dodamy dla Ciebie firmę do naszej bazy danych, abyś mógł wypowiedzieć umowę w prosty sposób. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszego ogólnego wzoru wypowiedzenia, będziesz musiał dodać dane firmy i swoje dane osobowe. Po wypełnieniu danych, wygenerowany zostanie list do pobrania w formacie Word lub PDF, który należy będzie wysłać do danej organizacji.


Nie mogę już znaleźć numeru klienta, który jest wymagany w moim liście wypowiedzenia, czy ten numer jest konieczny?

Dobre wieści! Możesz wypowiedzieć umowę, używając swojego imienia i nazwiska oraz adresu, firma będzie mogła odzyskać Twój numer klienta za pomocą tych danych. Wypełniając nasz formularz online, ponieważ pole jest wymagane (nie możesz pozostawić tego pola pustego), wprowadź dowolny znak, taki jak „-” lub „x”. Jeśli masz numer klienta, zdecydowanie zalecamy jego podanie!


Jak mogę dokonać zmian w moim liście wypowiedzenia?

Nie możemy modyfikować listu ze względu na przepisy Polityki Prywatności. Każda wysyłka za pośrednictwem naszej strony internetowej jest procesem zautomatyzowanym, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie wszystkich informacji przed dokonaniem płatności. Dziękujemy!


Gdzie mogę znaleźć mój identyfikator klienta na liście wypowiedzenia?

Twój identyfikator klienta znajduje się w prawym dolnym rogu kopii wypowiedzenia, którą wysłaliśmy do Ciebie e-mailem.


Jak podpisać mój list rezygnacyjny?

Podpis zostanie automatycznie utworzony za pośrednictwem naszej strony. Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr. 910/2014 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 lipca 2014 r.w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym i uchylającej dyrektywę 1999/93/WE, podpis elektroniczny ma taką samą moc prawną jak podpis odręczny. W przypadku, gdy zapomnisz podpisać list, nasz system automatycznie wprowadzi tekst wypełniający (odręczna interpretacja Twojego imienia lub nazwiska).


Co to jest gwarancja wypowiedzenia?

Ta gwarancja gwarantuje, że nasz zespół podejmie niezbędne kroki i działania prawne w celu rozwiązania wszelkich sporów ze strony zainteresowanej firmy w przypadku sporu. Ponadto ta gwarancja umożliwia (również) do 100 euro odszkodowania w przypadku, gdy wypowiedzenia nie zostało poprawnie przetworzone przez KRAJ z naszej strony. Prawo do odszkodowania podlega pewnym warunkom opisanym w naszym zrzeczeniu się odpowiedzialności.


Czy treść mojego listu jest poufna?

Tak. Traktujemy Twoją prywatność poważnie! Treść Twojego listu nigdy nie zostanie odczytana ani ujawniona stronom trzecim, chyba że otrzymamy nakaz sądowy. Ponadto ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych to polska ustawa, uchwalona przez Sejm RP, regulująca kwestie prawne związane z ochroną danych osobowych, w szczególności zapewniająca stosowanie przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).


Czy otrzymam wiadomość e-mail z potwierdzeniem po wysłaniu mojego listu?

Tak. Po dokonaniu płatności otrzymasz od nas potwierdzenie wysłania wypowiedzenia. Jednak potwierdzenie wypowiedzenia otrzymasz wyłącznie od firmy, z których usług/produktu chcesz zrezygnować. Możliwe, że e-mail z potwierdzeniem trafił do folderu „Spam” w Twojej skrzynce pocztowej. Jeśli tak nie jest, skontaktuj się z nami, gdy nie otrzymasz potwierdzenia po 30 dniach.


Co mogę zrobić, gdy moja umowa nadal nie została wypowiedziana?

Jeśli masz wątpliwości co do przetwarzania Twojego wypowiedzenia, zalecamy bezpośredni kontakt z firmą. Zawsze sugerujemy sprawdzenie warunków zakończenia umowy.


Co powinienem zrobić, gdy odbiorca mojego wypowiedzenia nie zaakceptuje mojego listu z powodu podpisu elektronicznego?

Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr. 910/2014 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 lipca 2014 r.w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym i uchylającej dyrektywę 1999/93/WE, podpis elektroniczny ma taką samą moc prawną jak podpis odręczny. Dlatego Twój podpis elektroniczny musi zostać zaakceptowany przez firmę, z którą zamierzasz wypowiedzieć umowę.


Jak wypowiedzieć umowę przez naszą stronę internetową? (przewodnik krok po kroku)

Wyszukaj firmę, z którą zamierzasz wypowiedzieć umowę na naszej stronie głównej, wpisując nazwę firmy w pasku wyszukiwania. Wypełnij formularz wymaganymi informacjami i podaj datę, w której chcesz, aby wypowiedzenie miało miejsce. Podpis jest generowany automatycznie po wstawieniu Twojego imienia i nazwiska. Jeśli firma wymaga dowodu tożsamości, nadszedł czas, aby go przesłać, zapewniamy łatwy system, który pozwoli Ci dołączyć zdjęcie Twojego identyfikatora za pomocą zaledwie 2 kliknięć! W tym momencie możesz zdecydować się pobrać list za darmo lub wybrać preferowaną metodę płatności, a my zajmiemy się resztą!


Czy mogę wypowiedzieć umowę za darmo?

Tak, możesz sam podjąć się procesu wypowiedzenia umowy, pisząc list lub kontaktując się osobiście z dostawcą. Oferujemy nawet przewodniki, które pomogą Tobie samodzielnie przetworzyć wypowiedzenie i możesz skorzystać z naszego Ogólnego listu wypowiedzenia (link) za darmo. Pamiętaj jednak, że może to zająć dużo czasu i nie będziesz mieć pomocy prawnej. Nasza usługa płatności jest tylko opcją dla tych, którzy nie chcą cierpieć z powodu niedogodności związanych z przechodzeniem przez ten proces samemu.


Jak korzystać z szablonu wypowiedzenia umowy

Po odnalezieniu firmy, z którą zamierzasz wypowiedzieć umowę, wypełnij formularz wymaganymi informacjami i podaj datę, w której chcesz, aby wypowiedzenie miało miejsce. Podpis jest generowany automatycznie po wstawieniu Twojego imienia i nazwiska. Jeśli firma wymaga dowodu tożsamości, nadszedł czas, aby go przesłać, zapewniamy łatwy system, który pozwoli Ci dołączyć zdjęcie Twojego identyfikatora za pomocą zaledwie 2 kliknięć! W tym momencie możesz zdecydować się pobrać list za darmo lub wybrać preferowaną metodę płatności, a my zajmiemy się resztą!


Kiedy zostanie wysłany mój list wypowiedzenia? (Odpowiedzi: pocztą, e-mailem, przez PEC…)

Większość listów wysyłana jest natychmiast. Jednak w zależności od kierunku dostawa może zająć od 5 do 6 dni. Pamiętaj, że nawet jeśli pismo zostanie wysłane i doręczone tego samego dnia, firma nie przetworzy go od razu i weźmie pod uwagę datę, którą wstawisz w formularzu!