★★★★★
9.2 na podstawie 4459 opinii Kiyoh

Najczęściej zadawane pytania

Cieszymy się, że możemy Ci pomóc

Oto najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie ma tu odpowiedzi której szukasz, śmiało napisz do nas .


Firma, z którą umowę chcę rozwiązać nie jest na liście. Czy jest dostępne wypowiedzenie dla tej organizacji?

Tak, możesz skorzystać z naszego ogólnego wzoru wypowiedzenia. Oprócz swoich danych, musisz dodać także dane firmy. Gdy wyprowadzisz wszystkie informacje, możesz pobrać dokument i dalej go edytować według własnych potrzeb.

Na bieżąco monitorujemy firmy, które są podawane do ogólnego wzoru wypowiedzenia i dodajemy je do naszej bazy danych.


Czy podanie powodu rezygnacji jest konieczne?

Nie, podanie powodu wypowiedzenia umowy nie jest koniecznym elementem rezygnacji.


Chcę wprowadzić zmiany w piśmie wypowiedzenia, czy to możliwe?

Tak, możesz pobrać dokument w formacie programu Word i dowolnie go edytować. Po wprowadzeniu zmian możesz wydrukować gotowe wypowiedzenie, podpisać je i wysłać na podany adres.


Jak mogę znaleźć właściwą procedurę rozwiązania umowy?

Zazwyczaj procedura wypowiedzenia jest opisana w warunkach umowy.


Jak podpisać wypowiedzenie?

Złóż swój podpis na ekranie w wyznaczonym polu. Zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 77. § 2. Kodeksu Cywilnego wypowiedzenie umowy wymaga zachowania formy dokumentowej, chyba że umowa zastrzega inną formę. Natomiast według art. 77(2) K.C. do zachowania formy dokumentowej "wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci dokumentu, w sposób umożliwiający ustalenie osoby składającej oświadczenie", dlatego odręczny podpis złożony przy pomocy długopisu nie jest koniecznym elementem dokumentu.


Czym jest gwarancja wypowiedzenia?

Jedynie przesyłki polecone mają moc prawną, dlatego tylko dla nich ContractTerminator.pl może udzielać gwarancji na wypowiedzenie danej umowy. Oznacza to, że w przypadku dyskusji o rozwiązaniu umowy z organizacją, ContractTerminator.pl podejmie kroki prawne w celu znalezienia rozwiązania. Ta gwarancja uprawnia również do otrzymania kwoty do 100zł jako rekompensaty, jeżeli rozwiązanie umowy nie zostało należycie uregulowane przez ContractTerminator.pl. Prawo do odszkodowania podlega pewnym warunkom opisanym w naszym oświadczeniu.


Jak wygląda dystrybucja pism?

Pisma są drukowane i przekazywane operatorowi pocztowemu w każdy wtorek w południe.


Czy treść mojego pisma jest poufna?

ContractTerminator.pl bardzo poważnie traktuje Twoją prywatność. Treść Twojego listu nigdy nie zostanie przeczytana, ani przekazana stronie trzeciej. Wszystkie procesy produkcji listów są realizowane zgodnie z najostrzejszymi procedurami certyfikowanego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO27001, a podczas transferu danych połączenie jest szyfrowane protokołem SSL 128-bit, analogicznie jak w systemach bankowości elektronicznej.


Jak mogę śledzić moją przesyłkę?

Gdy Twój list zostanie wysłany, przekażemy Ci link umożliwiający śledzenie przesyłki na wskazany przez Ciebie adres email.


Nie otrzymałem wiadomości email z potwierdzeniem, czy to normalne?

Wiadomość z potwierdzeniem mogła wylądować w folderze "spam" Twojej skrzynki emailowej. Jeśli tam też nie możesz jej znaleźć, skontaktuj się z nami.


Moja umowa nie została rozwiązana, co mogę zrobić?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące statusu wypowiedzenia, zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z organizacją, do której pismo było skierowane. Ponadto upewnij się, że sprawdziłeś warunki, które mają zastosowanie do Twojego rozwiązania umowy.


Czy mogę wypowiedzieć umowę za darmo?

Po wygenerowaniu listu wypowiedzenia możesz go pobrać za darmo, wydrukować, podpisać i przesłać pocztą poleconą, jednak ta procedura wymaga udania się do urzędu pocztowego i może oznaczać wydłużony czas oczekiwania. W przypadku niektórych organizacji możliwe jest wypowiedzenie umowy przez telefon lub e-mail.