★★★★★
9.2 na podstawie 3766 opinii Kiyoh

Rozwiąż umowę z UPC

Szybko wypowiedz UPC

★★★★★
9.2 na 10 na podstawie 3766 opinii Kiyoh

Ostatnio rozwiązane

Dlaczego wybrać nas?

  • Gwarancja wypowiedzenia
  • Darmowa pomoc prawna
  • Ponad 260 organizacji
  • Bezpieczeństwo

Najczęściej wypowiadane w tym tygodniu

Wypowiedzenie UPC działa w ten sposób

Jak rozwiązać umowę z UPC?

W celu wypowiedzenia umowy z UPC przesłać wniosek wypowiedzenia umowy do biura obsługi klienta firmy.

Wypowiedzenie przez portal klienta Moje UPC nie jest możliwe, a telefoniczne rozwiązanie sprawy również łączy się z wypełnieniem pisemnego formularza. Punkty sprzedaży UPC nie zawsze przyjmują wypowiedzenia i zgodnie z informacjami podanymi przez operatora, nie jest to właściwy sposób rozwiązania umowy.

. W przypadku zawarcia lub zmiany umowy na odległość lub poza Biurem Obsługi Klienta od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni od jej zawarcia, bez podania przyczyny. W celu odstąpienia od umowy UPC należy wysłać takie samo pismo, jednak jako odstąpienie od umowy. Odstąpienie od umowy UPC można także załatwić w salonie UPC. W takim wypadku należy zwrócić dzierżawiony sprzęt, a za korzystanie z usług w okresie od zawarcia lub zmiany umowy do dnia dostarczenia odstąpienia zostanie naliczona opłata. Dodatkowo, jeśli w dniu zawarcia (lub zmiany) umowy abonent korzystał usług UPC na podstawie innej umowy, odstąpienie od nowo zawartej umowy spowoduje przywrócenie dotychczasowej umowy, a nie jej rozwiązanie.

Co musi zawierać wniosek o wypowiedzenie umowy UPC?

  1. Imię i nazwisko klienta
  2. Numer identyfikacyjny
  3. Nazwę usług(i), której dotyczy wypowiedzenie
  4. Adres instalacji usług

Ile wynosi okres wypowiedzenia UPC?

Okres wypowiedzenia umowy UPC to pełen miesiąc , liczony od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego. Oznacza to, iż w przypadku umowy, której okres rozliczeniowy trwa od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, a rezygnacja dotarła do UPC np. 5 maja, miesięczny okres wypowiedzenia będzie trwać od 1 do 30 czerwca. W takim wypadku wypowiedzenie zostanie przyjęte ze skutkiem na 30 czerwca. Oznacza to, że za czerwiec także należy zapłacić i do jego ostatniego dnia usługi będą dostępne.


Jak zwrócić dzierżawiony sprzęt przy wypowiedzeniu umowy UPC?

Na stronie operatora dostępna jest tabela zawierająca wykaz sprzętu, który należy zwrócić w przypadku rozwiązania umowy. Modem, router, dekoder czy odbiornik wraz z przypisanymi akcesoriami jak pilot i kable, należy zwrócić do 14 dni od daty rozwiązania umowy.
Sprzęt należy starannie zapakować w jedną paczkę i przesłać do UPC. Można to zrobić bezpłatnie korzystając z paczkomatu InPostu. W tym celu należy wygenerować darmową etykietę nadawczą na stronie UPC Szybkie Zwroty. W przypadku skorzystania z innego operatora pocztowego, to abonent pokrywa koszt wysyłki, a osobisty zwrot sprzętu jest niemożliwy. Sprzęt można odesłać na własny koszt na adres:

Zwrot UPC
Arvato Services Polska
Kopytów 44d
05-870 Błonie

Dopisek „Zwrot UPC” jest koniecznym warunkiem przyjęcia paczki przez magazyn. Należy także zachować potwierdzenie nadania wraz z numerem przesyłki. W przypadku niedokonania lub opóźnienia zwrotu sprzętu operator naliczy na abonenta opłatę zgodną z cennikiem opłat windykacyjnych.


Ile wynosi kara za wcześniejsze rozwiązanie umowy UPC?

Kara za wcześniejsze rozwiązanie umowy na czas określony (na 12 lub 24 miesiące) zostanie naliczona na abonenta w przypadku rozwiązania umowy w trakcie okresu zobowiązania promocyjnego. Jej wysokość będzie równa przyznanej uldze w całym okresie zobowiązania, pomniejszonej proporcjonalnie za okres korzystania z usług. Aby uniknąć kary warto złożyć wypowiedzenie tuż przed końcem obowiązywania umowy lub po jej przejściu na czas nieokreślony.

Najczęściej wypowiadane operatorzy telekomunikacyjni


Inne operatorzy telekomunikacyjni


Wszytskie firmy w dziale: Telekomunikacja


UPC numer telefonu i adres